Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta

Sufity podwieszane

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

BARWA SYSTEM Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 25.09.2017 r.

Dobry projekt, rozwiązania i materiały, mimo zmieniających się trendów, stanowią o dobrej architekturze, która z biegiem lat wciąż jest aktualna i stylowa. Elewacje oraz wnętrza nowoczesnych budynków stają się ich wizytówką, a w wielu przypadkach prezentują osiągnięcia we współczesnej architekturze.

BARWA SYSTEM jest firmą z ponad 23-letnim doświadczeniem w branży produkcyjno-budowlanej. Specjalizuje się w obróbce metali takich jak stal i aluminium. Szeroki asortyment oferty BARWA SYSTEM to metalowe sufity rastrowe, listwowe, kasetonowe, sufity z siatki cięto-ciągnionej oraz zabudowy pionowe i okładziny ścienne. Konstrukcję nośną systemowych sufitów podwieszanych tworzy ruszt, który pozwala na łatwą regulację płaszczyzny sufitu. Komponują się one z wnętrzem, stanowią doskonałe i niezbędne dopełnienie aranżacyjno-funkcjonalne. Pozwalają także zamaskować wszystkie instalacje elektryczne oraz techniczne, takie jak klimatyzacja, wentylacja, instalacje zasilające, przeciwpożarowe i alarmowe. Ażurowy charakter spełnia warunki bezpieczeństwa ppoż., a pełna rewizyjność sufitów BARWA SYSTEM pozwala obniżyć koszty napraw, konserwacji i wymiany uszkodzonych elementów w prze­strzeni nad sufitem.

Barwa system, sufity powieszane, Przewodnik Projektanta

Fot. 1. Dworzec Łódź Fabryczna – akustyczne sufity kasetonowe VARIO z perforacją oraz okładziny ścienne VARIO,
panele ścienne z płyt kompozytowych

 

Produkty BARWA SYSTEM znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. W ofercie występuje szereg produktów dekoracyjnych, jak żaluzje czy zabudowy kasetonowe z blachy stalowej, aluminiowej i siatki cięto-ciągnionej. Z kasetonów BARWA SYSTEM można wykonać okładziny ścian wewnętrznych, ścianki działowe, ale także różnorodne produkty jak elementy informacji wizualnej, lady recepcyjne, szafy serwerowe lub magazynowe, szyldy reklamowe itp. Kolejnym atutem wyboru metalowych paneli z blachy perforowanej lub siatki cięto-ciągnionej jest możliwość dowolnego podświetlenia. Różne techniki oświetleniowe ażurowej fasady pomogą uzyskać nowoczesny charakter. Dzięki swojej przezierności można rozświetlić całą elewację lub tylko wybrane fragmenty, tworząc w ten sposób niecodzienny efekt wizualny.

Sufity BARWA SYSTEM są łatwo demontowalne, co umożliwia dostęp do poszczególnych instalacji umieszczonych między sufitem, a stropem budynku. Istotnym elementem przy wyborze sufitów podwieszanych, poza parametrami estetycznymi i akustycznymi, jest też strona użytkowa, która jest ważna w codziennej eksploatacji i utrzymaniu. Wszystkie metalowe elementy można czyścić na sucho i mokro, wg warunków producenta. Wymienione wyżej aspekty w perspektywie czasu przekładają się na oszczędności dużo większe niż różnica w cenie, w porównaniu z innymi materiałami. Produkcja i sprzedaż sufitów oferowanych przez BARWA SYSTEM objęte są certyfikatem ISO 9001:2008.

Tabela 1. Otwarta przestrzeń sufitu rastrowego OPEN CELL, klasa reakcji na ogień A1

Rozmiar oczka siatki rastra OC (mm) Otwarcie sufitu (%) H50, H40, H23 Otwarcie sufitu (%) H38
50x50 60,00 49
60x60 66,70 56
75x75 73,36 64
86x86 76,67 68
100x100 80,00 72
120x120* 83,40 77
150x150* 86,87 81
200x200* 90,00 86

 * dotyczy sufitów H50, H40, H38

 

Tabela 2. Otwarta przestrzeń sufitu rastrowego MICRO CELL, klasa reakcji na ogień A1

Rozmiar oczka siatki rastra MC (mm) Otwarcie sufitu (%) H26
30x30 66,67
40x40 75,00
50x50 80,00
60x60 83,33
75x75 86,66
86x86 88,33
 100x100   90,00

 

 
Rodzaje sufitów i zastosowanie  
Sufity rastrowe OPEN CELL, MICRO CELL, OPEN LINE, OPEN SKY charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi, niepalnością oraz szeroką gamą kolorystyczną (RAL). Ze względu na otwarty charakter, wszelkie instalacje ppoż., DSO oraz oświetlenie mogą być umieszczone nad powierzchnią sufitu, przez co są idealną alternatywą dla standardowych typów sufitów kasetonowych.
Sufity listwowe typu A/AC, A1, B tworzą zamkniętą powierzchnię sufitu z niewidoczną podkonstrukcją. Wszystkie dodatkowe elementy, jak oświetlenie lub głośniki montowane są w płaszczyźnie sufitu. Typy LH, PP mają otwarty charakter. Sufity listwowe mają zastosowa­nie wewnętrzne zgodnie z normą PN-EN 13964 oraz zewnętrzne na podstawie AT-15-8444/2016.
Sufity kasetonowe REVEAL, SCC T24/T15, DOWN CLIP, C-P, VARIO, VARIO SCC wykonywane są z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, blachy tytanowo-cynkowe, stal nierdzewna, Cor-ten oraz sitka cięto-ciągniona. Standardowo kasetony występują w wersji pełnej, ze względów akustycznych lub estetycznych mogą być dowolnie perforowane. Dodatkowo w kasetonach można zamontować wkładki akustyczne z wełny mineralnej lub wprasować tkaninę Soundtex. Kasetony montowane są na dedykowanym ruszcie krzyżowym lub na standardowej podkonstrukcji T24/T15. Szerokie spectrum zastosowań metalowych sufitów kasetonowych sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla klientów wymagających wysokiego poziomu estetyki i funkcjonalności. Kasetony VARIO mają także zastosowanie jako okładziny ścienne i elewacyjne.

 

Barwa system, sufity powieszane, Przewodnik Projektanta Barwa system, sufity powieszane, Przewodnik Projektanta
Rys. 1. Detal przekroju poprzeczki OPEN CELL o podstawie 10 mm Rys. 2. Detal przekroju poprzeczki
MICRO CELL o podstawie 5 mm


Doświadczenie  
BARWA SYSTEM wciąż się rozwija i jest otwarta na zapotrzebowanie rynku. Bogaty park maszynowy oraz zaawansowane technologie pozwoliły rozszerzyć działalność o obróbkę nowych materiałów, takich jak płyty pleksiglas, płyty kompozytowe, laminaty drewnopochodne, płyty włókno-cementowe.
Dzięki pracy własnego działu technologicznego i przygotowania produkcji, firma wdraża do produkcji nowatorskie rozwiązania spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów zarówno architektów, jak i inwestorów. Każdy produkt może być dostosowany zarówno do charakteru, wielkości i przeznaczenia obiektu, jak i do indywidualnych wymagań i preferencji użytkowników. Dzięki możliwości indywidualnego doboru koloru czy wzoru frezowania lub perforacji, produkt katalogowy zmienia się nie do poznania. Urozmaicona oferta pozwala firmie na dopasowanie się do większości wymagań i oczekiwań klientów.
W portfolio firmy znajdują się realizacje w nowoczesnych budynkach biurowych, mieszkalnych, obiektach sportowych, handlowych, terminalach lotniczych, dworcach kolejowych i wielu innych obiektach użyteczności publicznej. Największe projekty zrealizowane przez BARWĘ SYSTEM w ostatnich latach, to: Dworzec Łódź Fabryczna, Hala Koszyki w Warszawie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Hotel Hilton we Wrocławiu, Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach, Galeria Warmińska w Olsztynie, Biurowiec Dominikański we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

 

Barwa System, sufity powieszane, Przewodnik projektanta Barwa system, sufity powieszane, Przewodnik Projektanta
Fot. 3. Centrum Handlowe Korona w Kielcach – sufity OPEN LINE
oraz kasetony Vario
Fot. 2. Biurowiec Dominikański we Wrocławiu – sufit kasetonowy z siatki
cięto-ciągnionej VARIO SCC, okładziny ścienne z formatek z elewacyjnej
siatki cięto-ciągnionej
BARWA SYSTEM Sp. z o.o.

Panele akustyczne

Akustyczne panele BARWA SYSTEM zapewniają trwałe i estetyczne wykończenie wnętrza. Przeznaczone są do poprawienia akustyki pomieszczeń, wytłumiają dźwięki oraz pełnią dodatkową rolę

więcej »

Sufity podwieszane

Dobry projekt, rozwiązania i materiały, mimo zmieniających się trendów, stanowią o dobrej architekturze, która z biegiem lat wciąż jest aktualna i stylowa. Elewacje oraz wnętrza

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie