Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta archiwum

Jaka grubość tynku powinna być naniesiona na ścianę silikatową?

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Grupa SILIKATY Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 21.09.2017 r.

joanna nowaczyk, grupa silikaty

Kolorowa farba, stylowa tapeta albo dekoracyjna okładzina – właściciele domów i mieszkań mają różne pomysły na wykończenie ścian w swoim lokum. Warto jednak pamiętać, że zanim przystąpi się do prac aranżacyjnych, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie płaszczyzny, m.in. wyrównując ją przy użyciu tynku.
Ściany z silikatowych bloczków lub cegieł są coraz częściej stosowane w nowoczesnych projektach architektonicznych, głównie z uwagi na wysoką wytrzymałość, izolacyjność akustyczną i akumulację cieplną. Wapienno-piaskowe elementy murowe mają jednak jeszcze jeden dodatkowy walor, który przekonuje do nich inwestorów – są bardzo estetyczne, a wykonane z nich przegrody nie wymagają skomplikowanych prac wykończeniowych. Duża dokładność wymiarowa, przy zachowaniu odpowiednich standardów jakości wykonawczej na etapie wznoszenia przegród sprawiają, że inwestorzy otrzymują ściany gładkie i równe, dla których równie dobrze sprawdzą się tynki tradycyjne, jak i cienkowarstwowe. Standardowa gr. warstwy tradycyjnego tynku zewnętrznego to od 15 do 20 mm, natomiast wewnętrznego – 10 mm. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na pokrycie ściany z silikatów tynkiem cienkowarstwowym, otrzymamy warstwę tynku o gr. ok. 5 mm. Będąc w temacie prac wykończeniowych warto dodać, że przegrody wykonane z silikatowych bloczków można pozostawić również nieotynkowane. Taka opcja doskonale wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne, ponieważ pozwala na stworzenie we wnętrzu industrialnego i modernistycznego klimatu.

Joanna Nowaczyk,
Doradca techniczny, Grupa SILIKATY Sp. z o.o.

Grupa SILIKATY Sp. z o.o.

Jeden z największych w Polsce producentów wysokiej jakości bloczków i cegieł silikatowych. Niezmiennie od lat dba o to, aby zarówno jakość dostarczanych na rynek produktów, jak i zakres oferowanych usług w pełni pokrywały się z oczekiwaniami Klientów.

Ściany oddzielające mieszkania od korytarzy i klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych – wymagania

Rosnąca w ostatnich latach popularność silikatowych elementów murowych w Polsce jest dowodem ich uznania wśród projektantów i inwestorów. Silikaty są obecnie stosowane do wykonywania ścian

więcej »

Jaka grubość tynku powinna być naniesiona na ścianę silikatową?

Kolorowa farba, stylowa tapeta albo dekoracyjna okładzina – właściciele domów i mieszkań mają różne pomysły na wykończenie ścian w swoim lokum. Warto jednak pamiętać, że zanim

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie