Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Vademecum Budownictwo Kolejowe

Wiadukty kolejowe w ramach budowy autostrady A1

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

MP Construction Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 29.11.2016 r.

Na początku 2017 r. MP Construction przystąpi do realizacji robót związanych z wykonaniem dwóch wiaduktów kolejowych w technologii bezwykopowej, zaprojektowanych w ramach budowy autostrady A1 na odcinku węzeł Pyrzowice – koniec obwodnicy Częstochowy. Konstrukcję wiaduktu stanowią dwie bliźniacze żelbetowe monolityczne ramy zamknięte o wymiarach w świetle 13,00 m x 6,45 m. Obiekty te zostaną wykonane metodą przecisku pod istniejącą linią kolejową, dzięki czemu nie będzie konieczności wstrzymywania ruchu taboru kolejowego. W celu zabezpieczenia torowiska, na czas wykonania prac przeciskowych zostanie założona konstrukcja odciążająca w postaci rusztu z dwuteowników stalowych, układanych pod szyną w polu pomiędzy podkładami. Wykonanie konstrukcji ochronnej również odbędzie się przy nieprzerwanym ruchu pociągów.

Wykonanie wiaduktów kolejowych: MP Construction Sp. z o.o.
Zamawiający: GDDKiA Oddział Katowice
Generalny wykonawca: Salini Polska Sp. z o.o./Salini Impregilo S.P.A.
Realizacja: 2017 r.

Mp Construction Vademecum Budownictwo Kolejowe

MP Construction Sp. z o.o.

Fiema MP Construction specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów inżynieryjnych metodą przeciskową, pozwalającą na utrzymanie ciągłości ruchu drogowego lub kolejowego w trakcie ich budowy.

MP Construction - prezentacja

MP Construction specjalizuje się w projektowaniu oraz realizacji obiektów inżynieryjnych w wąskiej dziedzinie technologii bezwykopowych. Jako jedna z nielicznych na terenie Polski oraz Unii

więcej »

Wiadukty kolejowe w ramach budowy autostrady A1

Na początku 2017 r. MP Construction przystąpi do realizacji robót związanych z wykonaniem dwóch wiaduktów kolejowych w technologii bezwykopowej, zaprojektowanych w ramach budowy autostrady A1

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie