Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Vademecum Budownictwo Kolejowe

PKP Energetyka S.A. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

PKP Energetyka S.A.

Data wprowadzenia: 29.11.2016 r.

PKP Energetyka działa od 2001 r., świadcząc usługi na terenie całego kraju. Została utworzona na bazie służby elektroenergetycznej PKP S.A. Obszary działalności biznesowej firmy obejmują:
■  usługi elektroenergetyczne na rzecz kolei oraz innych kontrahentów, w tym utrzymanie i prace modernizacyjne/odtworzeniowe urządzeń sieci trakcyjnej
  dystrybucję energii elektrycznej na rzecz kolei i innych odbiorców
  sprzedaż energii elektrycznej
  sprzedaż paliw płynnych przewoźnikom kolejowym.

Budownictwo kolejowe
Na rynku usług budowlanych dla kolei spółka specjalizuje się w pracach przy urządzeniach sieci trakcyjnej, realizując projekty modernizacyjne infrastruktury linii kolejowych, wykorzystując doświadczenie i wysokie kwalifikacje pracowników, świadczących usługi utrzymaniowe na rzecz PKP PLK od wielu lat.

Nowoczesne technologie budowy sieci trakcyjnej
Od kilkunastu lat spółka dysponuje sprzętem technicznym, umożliwiającym budowę sieci trakcyjnej z wykorzystaniem tzw. potokowej technologii wymiany sieci. PWST to zestaw pojazdów szynowych służący do demontażu i montażu sieci trakcyjnej. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie zestawów do robót sieciowych w Europie i na świecie. Wydajne i bezpieczne urządzenia dźwignicowe (żurawie, platformy robocze, wypornice przewodów trakcyjnych) umożliwiają zastosowanie PWST i demontaż zużytej sieci trakcyjnej oraz pełen zakres montażu nowych urządzeń – słupów, elementów osprzętu, przewodów z docelowym poziomem sił naciągu na długości pełnego odcinka naprężenia w ciągu 12 godzin pracy.
W ostatnich latach spółka wzbogaciła się o pojazdy do montażu sieci trakcyjnej, wykorzystujące nowoczesne systemy hydrauliczne, zapewniające utrzymywanie odpowiednich sił naciągu wywieszanych przewodów oraz urządzenia dźwignicowe do sprawnego i bezpiecznego wykonywania prac modernizacyjnych. Są to: PW – służący do wywieszania przewodów, PRM – zestaw do regulacji sieci i pociągi sieciowe o budowie modułowej.

 PKP Energetyka Vademecum Budownictwo Kolejowe PKP Energetyka Vademecum Budownictwo Kolejowe 


Technologia fundamentów palowych
PKP Energetyka ma maszyny do instalowania prefabrykowanych palowych fundamentów konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej, w wykonaniu szynowym oraz szynowo-drogowym. Posadawianie fundamentów poprzez bezpośrednie wbijanie ich w grunt zapewnia dużą dokładność prac, bezpieczeństwo dla struktury podtorza, wydajność i możliwość bezzwłocznego montażu konstrukcji wsporczych, gotowych do przejmowania obciążeń od sieci jezdnej.
Przy odpowiedniej organizacji prac wykorzystanie technologii fundamentów palowych oraz potokowej technologii demontażu i montażu sieci trakcyjnej znacznie skraca czas prowadzenia robót modernizacyjnych linii kolejowych.

Pojazdy szynowo-drogowe do robót sieciowych
Spółka ma też pojazdy przystosowane do prowadzenia prac przy sieci trakcyjnej, poruszające się zarówno po torach kolejowych, jak i po drogach. Umożliwia to elastyczność w zakresie wjazdu i zjazdu z toru. Pojazdy te są również wykorzystywane podczas prac przy sieciach tramwajowych.

PKP Energetyka Vademecum Budownictwo Kolejowe

PKP Energetyka S.A.

Spółka prowadzi działania w trzech podstawowych obszarach – usług modernizacyjnych i utrzymaniowych sieci elektroenergetycznych, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz sprzedaży paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych.

PKP Energetyka S.A. - prezentacja

PKP Energetyka działa od 2001 r., świadcząc usługi na terenie całego kraju. Została utworzona na bazie służby elektroenergetycznej PKP S.A. Obszary działalności biznesowej firmy obejmują:

więcej »

Nowoczesne technologie powinny być preferowane przez zarządcę infrastruktury kolejowej

Biorąc pod uwagę istotny zakres prac modernizacyjnych, które krajowy zarządca infrastruktury linii kolejowych – PKP PLK S.A. planuje zrealizować w latach 2014-2020 (z perspektywą do 2023

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie