Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Vademecum Budownictwo Kolejowe

Nowoczesne technologie powinny być preferowane przez zarządcę infrastruktury kolejowej

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

PKP Energetyka S.A.

Data wprowadzenia: 29.11.2016 r.

 PKP Energetyka S.A., Vademecum Budownictwo Kolejowe
Biorąc pod uwagę istotny zakres prac modernizacyjnych, które krajowy zarządca infrastruktury linii kolejowych – PKP PLK S.A. planuje zrealizować w latach 2014-2020 (z perspektywą do 2023 r.), za kluczowy należy uznać aspekt wydajności i jakości prowadzonych prac. W Europie i na świecie obecnie wykorzystuje się nowoczesne technologie wymiany lub naprawy podtorza, układania nawierzchni kolejowej, montażu rozjazdów, a także wymiany urządzeń sieci trakcyjnej. Uzasadnione jest kształtowanie rynku wykonawców prac modernizacyjnych tak, aby firmy dysponujące nowoczesnym sprzętem, odpowiednim doświadczeniem i kadrą techniczną o wysokich kwalifikacjach, były preferowane przy udzielaniu zleceń, szczególnie przy dużych kontraktach. Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK S.A., w najbliższych latach należy spodziewać się kumulacji tych prac, co wiązać się będzie z dużym ograniczaniem przepustowości linii kolejowych, a w licznych przypadkach zamykaniem ważnych odcinków linii na okres kilkunastu miesięcy. Nowoczesne technologie umożliwiłyby ograniczanie zakresu i czasu trwania zamknięć torowych, minimalizując przeszkody w prowadzeniu ruchu pociągów i pozytywnie wpływając na funkcjonowanie całej branży kolejowej. Tego rodzaju podejście można obserwować m.in. w Niemczech, Austrii i w innych krajach zachodniej Europy.

mgr inż. Arkadiusz Błoch
Dyrektor Departamentu Kontraktacji Kolejowej

 

 

PKP Energetyka S.A.

Spółka prowadzi działania w trzech podstawowych obszarach – usług modernizacyjnych i utrzymaniowych sieci elektroenergetycznych, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej oraz sprzedaży paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych.

PKP Energetyka S.A. - prezentacja

PKP Energetyka działa od 2001 r., świadcząc usługi na terenie całego kraju. Została utworzona na bazie służby elektroenergetycznej PKP S.A. Obszary działalności biznesowej firmy obejmują:

więcej »

Nowoczesne technologie powinny być preferowane przez zarządcę infrastruktury kolejowej

Biorąc pod uwagę istotny zakres prac modernizacyjnych, które krajowy zarządca infrastruktury linii kolejowych – PKP PLK S.A. planuje zrealizować w latach 2014-2020 (z perspektywą do 2023

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie