Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Vademecum Budownictwo Drogowe

Jakie są korzyści stosowania barier mostowych zespolonych z osłonami przeciwolśnieniowymi?

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

STALPRODUKT S.A.

Data wprowadzenia: 31.10.2016 r.

stalprodukt

Przez kilka lat projektanci, wykonawcy i zamawiający poszukiwali certyfikowanego rozwiązania, które łączyłoby w sobie elementy barier i osłon przeciwolśnieniowych. Zgodnie z wytycznymi stosowania drogowych barier ochronnych na drogach krajowych z 2010 roku „szerokość pracująca bariery ochronnej nie może być większa niż odległość pomiędzy licem prowadnicy bariery ochronnej a licem niepodatnej przeszkody”. Dlatego też na obiektach mostowych, gdzie zgodnie z decyzjami środowiskowymi wymagane jest zastosowanie osłon przeciwolśnieniowych, należy je uwzględnić przy projektowaniu szerokości pracującej bariery. W konsekwencji obiekty mostowe z każdej strony ulegają poszerzeniu o 60 do 100 cm w zależności od przyjętego rozwiązania. Certyfikowane rozwiązanie, które jednocześnie pozwala na osiągnięcie sporych oszczędności podczas projektowania i budowy obiektów mostowych, to bariery mostowe zespolone z osłonami przeciwolśnieniowymi.
We wrześniu 2015 roku Stalprodukt S.A., jako pierwszy na rynku, wprowadził do swojej oferty bariery mostowe o poziomie powstrzymywania H2, zespolone z osłonami przeciwolśnieniowymi. Ich wypełnienia wykonane są z polimerów lub z drewna i aluminium. Bariery dostępne są z ekranami o wysokości 2,2; 2,5 lub 3,0 m.

Jarosław Cholewiński
Kierownik Działu Sprzedaży Barier Drogowych

STALPRODUKT S.A.

Wiodący producent i eksporter wysokoprzetworzonych wyrobów ze stali: blach elektrotechnicznych transformatorowych, kształtowników giętych na zimno, barier drogowych i rdzeni toroidalnych.

Jakie są korzyści stosowania barier mostowych zespolonych z osłonami przeciwolśnieniowymi?

Przez kilka lat projektanci, wykonawcy i zamawiający poszukiwali certyfikowanego rozwiązania, które łączyłoby w sobie elementy barier i osłon przeciwolśnieniowych. Zgodnie z wytycznymi

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie