Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Vademecum Budownictwo Drogowe

Płyta dynamiczna TERRATEST® do kontroli zagęszczenia gruntu

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

TERRATEST GmbH

Data wprowadzenia: 31.10.2016 r.

Berliński producent TERRATEST oferuje płyty dynamiczne, mierniki do badania zagęszczenia i kontroli nośności gruntu na budowie. Samodzielne badania nowoczesnymi płytami TERRATEST umożliwiają uniknięcie szkód i kosztów spowodowanych osiadaniem i optymalizują zagęszczanie.

Firma ma w swojej ofercie płyty dynamiczne pozwalające szybko, precyzyjnie i samodzielnie kontrolować i dokumentować jakość zagęszczania na budowie:
■  TERRATEST 4000 VOICE – lekka płyta dynamiczna w pełni wyposażona all-inclusive
■  TERRATEST 5000 BLU – lekka płyta dynamiczna z bezprzewodową transmisją danych pomiarowych eliminującą połączenie kablowe
■  TERRATEST MFG 2.0 – średniociężka płyta dynamiczna, dopuszczona w zakresie Evd od 30 MN/m2 do 150 MN/m2, do określania nośności warstw o wysokiej sztywności.

TERRATEST, płyta dynamiczna
Lekkie płyty dynamiczne

Urządzenia służą do optymalnej i szybkiej metody kontroli zagęszczenia gruntu. Charakteryzują się długowiecznością mimo pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Produkty wykonano z wytrzymałej stali. Miernik obsługiwany jest zewnętrznym przyciskiem i znajduje się w odpornej obudowie IP53, dzięki której chroniony jest przed deszczem, piachem i kurzem. Płyty produkowane w Niemczech odpowiadają najwyższym standardom jakościowym, co sprawia, że przy zakupie urządzeń TERRATEST® użytkownicy inwestują w dojrzałą, zachowującą wartość i trwałą technikę budowlaną.
Organizacja kontrolna TÜV-Rheinland certyfikowała lekkie płyty obciążane dynamicznie TERRATEST® i są one obecnie jedynymi na świecie z certyfikatem TÜV-GS. Mają też m.in. certyfikację UL dla północnej Ameryki i certyfikację CSA dla Kanady. Wyposażenie all-inclusive wszystkich modeli zawiera: system GPS, drukarkę, pamięć wewnętrzną oraz pendrive USB do zapisywania danych, akumulator o dużej pojemności (2000 pomiarów lub 600 wydruków), tryb wprowadzania tekstu, a także nawigację głosową, która za pomocą wyraźnie wypowiadanych instrukcji kieruje działaniami operatora i ogłasza wynik pomiaru.

TERRATEST 5000 BLU

Dotychczas piętą achillesową płyt dynamicznych był kabel pomiarowy łączący płytę z elektroniką. Berlińska firma TERRATEST, eliminując przewód, jako pierwsza na świecie produkuje urządzenia przekazujące dane pomiarowe bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Unikatowe cechy TERRATEST 5000 BLU to między innymi: szybkie i stabilne połączenie Bluetooth, sygnalizujące stan jaskrawe diody LED i bezpłatna aplikacja w systemie Android. Płyta może być wygodnie obsługiwana smartfonem, a dokumentacja cyfrowa w formacie PDF wraz ze zdjęciami terenu, współrzędnymi GPS i innymi danymi może być przekazywana z budowy w czasie rzeczywistym. W aplikacji przewidziano możliwość edycji danych pomiarowych takich jak: położenie obiektu, zleceniodawca, charakterystyka gruntu, nazwa pliku. Istnieje także opcja dodawania komentarzy. Dzięki aplikacji można również nawiązać kontakt telefoniczny lub mailowy z serwisem TERRATEST®.

TERRATEST, płyta dynamiczna


Sławomir Furmańczuk
TERRATEST GmbH

TERRATEST GmbH

TERRATEST® – berliński producent płyt dynamicznych, mierników do badania zagęszczenia i nośności gruntu TERRATEST 4000 USB all-inclusive, TERRATEST 5000 BLU z Bluetoothem i średniociężkiej płyty TERRATEST MFG 2.0 do badań w zakresie Evd 30-150 MN/m2.

Średniociężka płyta dynamiczna TERRATEST MFG 2.0

Średniociężka płyta dynamiczna to nowy produkt TERRATEST. Nadaje się szczególnie do kontroli nośności warstw niezwiązanych wg norm ZTV SoB-StB, takich jak: podbudowy, warstwy mrozoodporne

więcej »

Płyta dynamiczna TERRATEST® do kontroli zagęszczenia gruntu

Berliński producent TERRATEST oferuje płyty dynamiczne, mierniki do badania zagęszczenia i kontroli nośności gruntu na budowie. Samodzielne badania nowoczesnymi płytami TERRATEST umożliwiają

więcej »

Dokumenty tekstowe

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie