Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Vademecum Budownictwo Drogowe

Nawierzchnie jednowarstwowe z mieszanki SMA Duopave

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

RETTENMAIER Polska Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 28.10.2016 r.

Firma RETTENMAIER jest znanym producentem naturalnych włókien celulozowych, które mają bardzo szeroki zakres zastosowania. Od wielu lat zaangażowana jest w tworzenie innowacyjnych produktów i technologii również dla drogownictwa. Mieszanki mastyksowo-grysowe SMA znalazły ogromne zastosowanie jako warstwa ścieralna również na polskich drogach, głównie dla wyższej kategorii ruchu.

Wzrastający z roku na rok ruch drogowy wymusza potrzebę poszukiwania nowych, bardziej trwałych nawierzchni drogowych. Dotyczy to głównie dróg powiatowych i gminnych, które zarządzane są przez samorządy. W większości nie mają one odpowiednich parametrów technicznych oraz nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa użytkownikom. Na drogach tych występują przede wszystkim problemy:
■  z nośnością konstrukcji nawierzchni
  brakiem równości podłużnej i poprzecznej
■  uszkodzeniem nawierzchni (spękania, wykruszenia). 

RETTENMAIER, nawierzchnie drogowe, mieszanki RETTENMAIER, nawierzchnie drogowe, mieszanki
Fot. 1.  Autor K. Szymaniak Fot. 2.  Autor K. Szymaniak


Mieszanka SMA Duopave (SMA 16 JENA)

Z jednej strony wzrost wymagań dotyczący jakości nawierzchni drogowych, a z drugiej stały niedobór środków na realizację inwestycji na drogach samorządowych, wymuszają poszukiwanie nowoczesnych i zarazem tanich rozwiązań w zakresie utrzymania, modernizacji i budowy infrastruktury komunikacyjnej.
Mieszanki układane w jednej warstwie SMA Duopave (SMA 16 JENA) stały się bardzo dobrym wyborem dla samorządów. Technologia ta pozwala na trwałą, szybką i ekonomiczną poprawę infrastruktury drogowej.


Zalety nawierzchni a aspekt trwałości

  SMA Duopave (SMA 16 JENA) to mieszanka trwała i odporna na odkształcenia plastyczne, cechująca się wysoką odpornością na koleinowanie (spełnia wszystkie wymogi stawiane mieszankom dla dróg administrowanych, także przez GDDKiA do kategorii KR7).
■  Warstwa wiążąca i ścieralna w jednej warstwie o grubości 4-10 cm.
  Monolityczność warstwy poprawia konstrukcję nawierzchni.
■  Łatwość uzyskania odpowiednich wskaźników zagęszczenia dzięki grubszej warstwie.
  Wysoka i trwała szorstkość nawierzchni –krótsza droga hamowania.

Zalety nawierzchni a aspekt ekonomiczny

■ 
Jedno przejście rozkładarki.
  Jedno skropienie międzywarstwowe.
■  Możliwość zastosowania granulatu asfaltowego.
  Zastosowanie asfaltów drogowych i wielorodzajowych.
Krótszy czas remontu – do 24 h
– krótszy czas zajęcia pasa ruchu
– krótszy czas stosowania tymczasowego oznakowania
– krótszy czas wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu.

Więcej informacji nt. mieszanki SMA Duopave (SMA 16 JENA) zamieszczone jest w poradniku, który można zamówić wysyłając e-mail na adres viatop@jrs.pl

RETTENMAIER Polska Sp. z o.o.

  • ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7B, 02-366 WARSZAWA
  • tel. 22 608 51 10, 600 425 425
  • faks 22 608 51 51
  • jrs@jr.pl
  • www.jrs.de

Producent stabilizatorów do mieszanek mineralno-asfaltowych typu SMA. Firma ma cztery zakłady produkcyjne. Poprzez dział innowacji i rozwoju oraz długoletnią tradycję obsługi klienta przekazuje swoim kontrahentom najwyższe standardy jakości.

Nawierzchnie jednowarstwowe z mieszanki SMA Duopave

Firma RETTENMAIER jest znanym producentem naturalnych włókien celulozowych, które mają bardzo szeroki zakres zastosowania. Od wielu lat zaangażowana jest w tworzenie innowacyjnych produktów i

więcej »

Włókna celulozowe VIATOP Premium®

VIATOP Premium® to granulat włókien celulozowych. Od lat z powodzeniem stosowany w polskim drogownictwie do mieszanek asfaltowych stabilizowanych włóknami. Włókna naturalne pochodzą z

więcej »

Dokumenty tekstowe

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie