Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Katalog Inżyniera

HomeLine – centrale wentylacyjne przeznaczone dla domu

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

EKOKLIMAX – PROJEKT spółka jawna

Data wprowadzenia: 14.10.2016 r.

Na właściwy mikroklimat i samopoczucie mieszkańców w domu składa się wiele czynników, m.in. temperatura, wilgotność powietrza, stężenie dwutlenku węgla. Wszystkie te czynniki bezpośrednio wpływają na nasz komfort, bezpieczeństwo i zdrowie. Można o nie zadbać stosując odpowiednią wentylację.

Centrale wentylacyjne HomeLine

Centrale wentylacyjne HomeLine bazują na pierwszym z tej serii urządzeniu Ekozefir RP-UPE, które wyposażone jest w wysokosprawny przeciwprądowy wymiennik ciepła. Gwarantuje on uzyskanie bardzo wysokiej sprawności odzysku ciepła, dzięki czemu straty energii ograniczane są do minimum. Króćce centrali skierowane są do góry, dzięki czemu w połączeniu z niewielkimi wymiarami umożliwy jest montaż w trudno dostępnych miejscach. Litera E w nazwie RP-UPE oznacza zastosowanie wentylatorów z elektroniczną komutacją. Zastosowanie innowacyjnych, a zarazem sprawdzonych rozwiązań pozwoliło na stworzenie wysoce energooszczędnej centrali wentylacyjnej z klasą energetyczną A+. Umożliwia to użytkownikom skutecznie oszczędzać energię elektryczną oraz ograniczać koszty wentylacji budynku. Dużą zaletą central wentylacyjnych HomeLine jest szczelne, wbudowane obejście wymiennika ciepła, dzięki któremu można wyłączyć odzysk ciepła w chwili, kiedy jest on niepotrzebny.

centrala wentylacyjna, homeline, ekoklimax

Wyposażenie central HomeLine

Centrale HomeLine występują w czterech wersjach wyposażenia tj.:
  Basic – jest wersją podstawową ze sterownikiem MiniMax+, który umożliwia sterowanie centralą w prosty i skuteczny sposób. Sterownik wbudowany pomiędzy króćcami umożliwia płynną regulację wydajności oraz proporcji nawiewu do wywiewu. Do gniazda rozszerzeń typu jack można podłączyć wiele akcesoriów zwiększających funkcjonalność.
  Comfort – wersja z zaawansowanym sterownikiem Digital, z wyświetlaczem graficznym, wejściami zewnętrznych sygnałów sterujących (ZZPP) w standardzie, z większą niż w centrali Basic liczbą czujników podstawowych, a także opcjonalnym modułem Wi-Fi. Sterownik pozwala m.in. automatycznie sterować obejściem, a także niezależnie regulować nawiew i wywiew. Urządzenie ma programator czasowy.
  ComfortPlus E – jest to wersja dająca domownikom jeszcze więcej komfortu. Centrala wyposażona została dodatkowo we wtórną nagrzewnicę elektryczną.
  ComfortPlus W – dzięki tej wersji zyskuje się komfort maksymalny. Podczas mroźnej zimy umożliwia ogrzanie domu, a w czasie upalnego lata odpowiednio je schłodzi. W swoim wyposażeniu ma wymiennik wodny, który może pracować w trybie nagrzewnicy lub chłodnicy
ekoklimax, centrala, homeline
Funkcjonalność

Każdy dom jest inny i wymaga indywidualnego podejścia i swoistych funkcji. W centralach serii HomeLine została zastosowana funkcja ZZPP – Zewnętrzna Zmiana Punktu Pracy. Dzięki wejściom zewnętrznych sygnałów sterujących istnieje możliwość np. uruchamiania wentylacji po otwarciu drzwi, integracji z czujnikami CO2 lub okapem kuchennym. Centrale Ekozefir RP-UPE mają w swoim wyposażeniu programator czasowy, który działa w cyklu tygodniowym i daje możliwość zaprogramowania cyklicznych zdarzeń. Dodatkowo dzięki modułowi Ekozefir Mobile, który poprzez tzw. chmurę łączy system wentylacji z telefonem komórkowym, można zmieniać parametry w domu na odległość.

inteligentne sterowanie, ekoklimax

EKOKLIMAX – PROJEKT spółka jawna

HomeLine – centrale wentylacyjne przeznaczone dla domu

Na właściwy mikroklimat i samopoczucie mieszkańców w domu składa się wiele czynników, m.in. temperatura, wilgotność powietrza, stężenie dwutlenku węgla. Wszystkie te czynniki

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie