Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Vademecum Budownictwo Mostowe

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich w Poznaniu

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

ICOPAL S.A.

Data wprowadzenia: 25.05.2016 r.

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich (d. wiadukt Górczyński) stanowi element drogi dojazdowej z centrum miasta do węzła autostrady A2 Poznań Komorniki.
Powierzchnia ponad 10 000 m2 została zaizolowana w technologii Icopal S.A. Do wykonania zabezpieczenia przeciwwodnego zastosowano papę Supermost, która wraz z wysokomodyfikowanym, bitumicznym środkiem gruntującym Siplast Primer® Szybki Grunt SBS tworzy system izolacji papowej.

Dostawca materiałów izolacyjnych: ICOPAL S.A.
Wykonawca izolacji: Dach-Met Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa S.A.
Lokalizacja: Poznań
Realizacja: 2013 r.

wiadukt kosynierów, poznań

ICOPAL S.A.

ICOPAL S.A. (dawniej Izolacja S.A.) to polskie przedsiębiorstwo przemysłu materiałów budowlanych z siedzibą w Zduńskiej Woli. W latach 1997-2002 notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółka należy do międzynarodowej Grupy ICOPAL z centralą w Herlev w Danii. Jest producentem i dostawcą materiałów budowlanych, w szczególności rozwiązań hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych. Oferta firmy obejmuje: wszystkie rodzaje pap bitumicznych od najprostszych wyrobów na osnowie z welonu szklanego i tektury do zaawansowanych technologicznie pap modyfikowanych kauczukiem syntetycznym SBS na osnowie z włókniny poliestrowej, w nowoczesnych technologiach "Szybki Profil SBS" i "Szybki Syntan SBS". Ponadto w ofercie firmy znajdują się papy do izolacji obiektów inżynierskich, o zwiększonej odporności ogniowej w technologii „Fire Smart”, specjalistyczne, do zabezpieczeń części podziemnych obiektów budowlanych oraz do dachów zielonych.

Osobną grupę stanowią Flagowe Papy Icopal o najwyższych parametrach techniczno-materiałowych, które poddawane są kwartalnym badaniom jakościowym przez niezależny ITB w Warszawie. W ofercie firmy znajdują się gonty i masy bitumiczne zarówno gruntujące jak i powłokowe do zabezpieczeń istniejących pokryć dachowych oraz części podziemnych obiektów budowlanych, folie dachowe PVC MONARPLAN do jednowarstwowych pokryć dachowych, membrany paroizolacyjne zarówno bitumiczne jak i LDPE, systemy rynien metalowych, lekkie pokrycie dachowe dachówka ICOPAL DECRA oraz ICOPAL QUADRO, lekkie zadaszenia Fastlock oraz wiaty wielofunkcyjne Carport jak również systemy kominowe ICOPAL WULKAN.

ICOPAL S.A. jest również producentem wyrobów termoizolacyjnych w postaci płyt styropianowych różnych odmian, termoizolacyjnych płyt styropianowych laminowanych papą PS i PSK oraz Dachowych Płyt Hybrydowych. Ponadto w ofercie znajduje się System Bezpieczny Fundament Icopal – do zabezpieczania części podziemnych budynków i budowli przed wodą gruntową w różnych warunkach gruntowo-wodnych, system zabezpieczania murów budynków przed podciąganiem kapilarnym wilgoci z gruntu, system ochrony konstrukcji drewnianych oraz gontów oraz system Szybkich Membran Generacji X, czyli membran wstępnego krycia dla dachów skośnych oraz system aluminiowych listew dociskowych wraz z uszczelniaczem.

W roku 2013 ICOPAL S.A. zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA za rolowany materiał bitumiczny z trójwymiarowym efektem wizualnym do krycia dachów skośnych o nazwie Rolowana Dachówka ICOPAL 3D a w 2014 Złoty Medal tych samych Targów MTP BUDMA za wprowadzenie na polski rynek Systemu Zielonego Dachu ICOPAL, bazującego na wegetacyjnych matach ekstensywnych.

Spółka ma zamiejscowy wydział produkcyjny hydroizolacyjnych mas bitumicznych – Bitumex (dawniej Bitumex sp. z o.o.) w Dębowej k. Kędzierzyna-Koźla. W roku 2005 do grupy kapitałowej ICOPAL S.A. dołączyła spółka ICOPAL Awak sp. z o.o. z siedzibą w Buku k. Poznania – dostawca klap oddymiających, świetlików i pasm świetlnych oraz wyłazów dachowych KOMINIARCZYK. W latach 2006-2011 ICOPAL S.A. miała również firmy wykonawcze: Nova Dach w Białymstoku, Link we Wrocławiu oraz Zet Kwadrat w Poznaniu.

ICOPAL S.A. - prezentacja

Icopal S.A. (dawniej Izolacja S.A.) to polskie przedsiębiorstwo działające na rynku materiałów budowlanych z siedzibą w Zduńskiej Woli. W latach 1997-2002 firma była notowana na Warszawskiej

więcej »

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich w Poznaniu

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich (d. wiadukt Górczyński) stanowi element drogi dojazdowej z centrum miasta do węzła autostrady A2 Poznań Komorniki.Powierzchnia ponad 10 000 m2 została

więcej »

Podstawa to fundament – System Bezpieczny Fundament Icopal 2014

Podstawą każdego domu jest fundament, który chroni wnętrze domu od wody pochodzącej z gruntu. Nie wystarczy wylać beton w szalunki ław i dalej murować ściany ciesząc się, że mury rosną

więcej »

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich w Poznaniu

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich (d. wiadukt Górczyński) stanowi element drogi dojazdowej z centrum miasta do węzła autostrady A2 Poznań Komorniki. Powierzchnia ponad 10 000 m2 została

więcej »

ICOPAL - prezentacja

Icopal S.A. (dawniej Izolacja S.A.) to polskie przedsiębiorstwo działające na rynku materiałów budowlanych z siedzibą w Zduńskiej Woli. W latach 1997-2002 firma była notowana na Warszawskiej

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie

Produkty (0)

www.inzynierbudownictwa.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl